Mniam!

czwartek, 30 maja 2013

Tutorial 4 - Hip-Hop

To już ostatni tutorial ze szkicowniów, które dostałam do testowania. Wiem, że nie jest on zbyt dokładnie zailustrowany, ale postaram się nadrobić dokładnie opisując wszystko. Naprawdę męczące jest ciągłe podchodzenie do drukarki, aby zeskanować rysunek, a skanowanie trwa ok. 3 minut. Do testowania zrobiłam także inne 2 tutoriale: w Dolls Fashion Designer Make-up i w T-shirts bluzkę, na które także zapraszam ;).
A więc:

HIP-HOP

Co Ci będzie potrzebne:
  • jak zawsze kredki (ja używam kredek firmy BIC i trójkątnych LYRA)
  • i jak zawsze 1 szablon Lilla Lou Hip-Hop
  • ewentualnie gumka i ołówek
Jak to zrobić?
   1. Przygotuj szablon. Może być to taki jak ten, którego ja użyłam. Dla dobrego efektu warto wziąć szablon, na którym dokładnie widać ruch.
    2. Naszkicuj lub narysuj kredką swój pomysł. Włosy na początek wystarczy poprawić kredką po konturach, twarz i ręce także, na bluzie narysuj ruch. Możesz to zrobić tak, tak ja. Wychodzi bardzo dobry efekt. Ponieważ spodnie są luźne i nie przylegają do ciała, możesz zrobić wrażenie przechodzącego powierrz rysując prawie pionowe kreski.
    3. Pokoloruj włosy. Użyj do tego kilku odcieni kredki. Ja użyłam kredki pomarańczowo-czerwonej, krwisto czerwonej i bordowej. Falowane kreski prowadź od głowy do końcówek.
   4. Pomaluj ciało. Do tego będzie Ci potrzebna kredka kremowa i czarna lub kilka odcini kremowej. Na twarzy mocno dociskaj kredkę kremową na jej brzegach i popraw lekko czarną kredką, a w głąb twarzy naciskaj kredkę coraz słabiej. Zrób make-up. Przy rękach podobnie. Im bliżej tułowia, tym mocniej dociskaj kremową kredkę, popraw lekko czarną Jeżeli masz kilka odcieni kremowej, możesz ułatwić sobie zadanie używając najcimniejszej z nich do brzegów twarzy i części rąk najbliżej tułowia, a najjaśniejszej do onosa i okolic, a także do części rąk najdalej oddalonych od tułowia.
   5. Przygotuj kredkę zieloną jasną, zieloną ciemną i żółtą. Na bokach bluzy użyj kredki ciemnej, jednak nie dociskaj, aby nie zamazać konturów. Do czści coraz bliższych środka używaj kolejno jasnego zielonego, później żółtego.
   6. Teraz spodnie. Przygotuj jasny i ciemny fiolet oraz niebieski. Ciemniejszych odcieni używaj przy konturach, a jaśniejszych dalej od kontórów.
   7. Ostatnie są buty. Pokoloruj na czarno sznuruwki. Mocno dociskając pomarańczową kredkę namaluj dół buta. Słabiej dociskaj przy częściach górnych.Pod podeszwami możesz zrobić ołówkiem lub szarą kredką lekki cień.
Twój strój Hip-Hopowy jest gotowy! No proszę - jak się zrymowało! :D Nie obowiązkowym elementem jest tło. 
Jak Wam się podoba ten tutorial?
Piszcie w komentarzach. 
Paa, Abylika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz